Engelli Öğrencilere YÖK'ten Müjde (11.09.2017)

Yükseköğretim Kurulunca, engelli öğrencilerin "özel yetenek sınavı başvuruları" ile sınırlı olmak üzere, özel yetenek sınavı ile öğrenci alan programlara başvuru için gerekli olan  YGS puanının, sınavın yapıldığı yıl dahil 2 yıl süreyle geçerli olmasına karar verildi.

 

Devamı için tıklayınız.


YÖK'ün Yaptığı Anket Sonuçlandı: Bilinçli Tercih, İstihdam, Kalite (09.09.2017)

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığımız tarafından ÖSYS-2017'de üniversitelere yerleştirme sayılarına ilişkin 10 Ağustos 2017 tarihinde yapılan ilk analiz sonrasında,  tercih sürecinde puan barajını geçmiş olmasına rağmen tercihte bulunmayan üniversite adayı öğrencilerimizin tercih süreciyle ilgili görüş, beklenti ve eğilimlerinin belirlenebilmesine yönelik olarak geliştirilen anket sonuçlandı. 

 

Devamı için tıklayınız.


Suudi Arabistan Büyükelçisinden YÖK'e Ziyaret (07.09.2017)

Suudi Arabistan Ankara Büyükelçisi Walid Bin Abdul Karim El Khereiji, YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ı ziyaret etti.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK ALES'te Köklü Değişikliğe Gidiyor (07.09.2017)

ALES'in daha yalın ve işlevsel hale getirileceği yeni düzenlemeler ile YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç'ın beyanatının yer aldığı açıklama ekte yer almaktadır.


YÖK'ten Farabi Programı Kapsamında 15 Üniversiteye Burs Avantajı (25.08.2017)

Yurtiçindeki yükseköğretim kurumları arasında öğrenci değişimini içeren bir program olan Farabi Değişim Programı kapsamında, öğrenciler bir ya da iki yarıyıl farklı bir yükseköğretim kurumunda eğitim alma imkânı bulmaktadır.

 

Haberin devamı için tıklayınız.


YÖK'ten Kesin Kayıtlara İlişkin Değerlendirme ve Analiz (25.08.2017)

2017'de üniversitelere kesin kayıt yaptıran öğrenci sayısı arttı.

 

Konuya ilişkin açıklama için tıklayınız.


ÖSYS 2017 Sürecinde Tercihte Bulunmayan Öğrencilerimizin Dikkatine (19.08.2017)

ÖSYS 2017 tercih sürecinde puan barajını geçmiş olmakla birlikte tercihte bulunmayan üniversite adayı sevgili öğrencilerimizin, ÖSYS-2017 tercih süreciyle ilgili görüş, beklenti ve eğilimlerinin belirlenmesi amacıyla Kurulumuz tarafından bir araştırma yapılması planlanmış olup araştırma için veri toplamak amacıyla da bir anket geliştirilmiştir.

 

Bu amaçla hazırlanan ve http://tercihanket.yok.gov.tr adresinden erişilebilen ankette yer alan soruların öğrencilerimiz tarafından 23 Ağustos Çarşamba günü saat 18.00'e kadar cevaplanması, araştırmanın sonuçlarının sağlıklı olması ve Yükseköğretim Kurulu'nun konuyla ilgili karar alma süreçlerine yapacağı katkı açısından çok önemlidir.

 

Tüm aday öğrencilerimize anket sorularını içtenlikle cevaplayarak verecekleri katkılar için şimdiden teşekkür eder, başarılar dileriz.

 

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı

 

Not: Bu anket tercihte bulunmayan ve kayıtlarımızda eposta adresi bulunan tüm öğrencilerimize iletilmiş olup bununla birlikte eposta adresi bulunmayan az sayıdaki öğrencimiz ise yukarıdaki adresten ankete erişebilirler.

 


Tıp Dallarında Asistan Eğitimi Çalıştayı Raporu Dijital Ortamda Yayımlandı (15.08.2017)

Tıp Dallarında Asistan Eğitimi Çalıştayı'na ait rapor dijital ortamda yayınlandı.

 

Devamı için tıklayınız.


Sağlık Alanında Lisans Tamamlama

Sağlık Alanında Lisans Tamamlama yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Sonuç öğrenmek için tıklayınız.
 
Kayıt işlemleri 15 Ağustos 2017 tarihinde başlayarak 22 Ağustos 2017 günü mesai bitimine kadar ilgili üniversitelerce alınacak olup kayıt aşamasında gerekli olan belgeler ilgili üniversitelerden öğrenilmelidir.
 
2017 Sağlık Alanında Lisans Tamamlama Taban-Tavan Puanlarına ulaşmak için tıklayınız.

2017 - LYS Yerleştirme Sonuçları Analizi (10.08.2017)

Üniversite yerleştirme sayılarına ilişkin yapılan analiz için tıklayınız.


Showing 1 - 10 of 390 results.
Items per Page 10
of 39